Scheaffer – najpiękniejsze kolekcje marki

Scheaffer – najpiękniejsze kolekcje marki

Założycielem firmy W A Sheaffer Pen Co. był urodzony w stanie Iowa Walter A. Sheaffer. Początkowo pracował w sklepie jubilerskim, ale w 1912 w wieku 45 lat sprzedał go, aby zająć się produkcją i sprzedażą piór wiecznych. Jeszcze w roku 1908 Sheaffer opatentował bardzo nowoczesny jak na ówczesne czasy dźwigniowy system napełniania atramentu w piórze wiecznym. Dotychczasowe sposoby napełniania za pomocą kroplomierza były dość kłopotliwe, a nowy system znacznie ułatwiał ten proces. Początkowo w firmie było zatrudnionych 7 osób, w tym syn założyciela Craig. Pracownicy wykonywali ręcznie pierwsze pióra. Marka szybko osiągnęła sukces, wprowadziła od czasu powstania wiele innowacji i cieszy się ogromną popularnością do dziś.

Biała kropka Sheaffera symbolem najlepszej jakości

Marce przyświecała myśl, aby klient miał możliwość nabycia pióra wiecznego, nieco droższego, ale za to bardziej trwałego, które będzie służyło użytkownikowi przez wiele lat. Bardzo istotne było zadowolenie klienta z zakupu produktu, który będzie wart swojej ceny. Dlatego od początku był położony nacisk na jakość wykonania. W roku 1920 pojawiło się pióro Lifetime, które było droższe o 3 razy niż u konkurencji, ale pomimo tego bardzo dobrze się sprzedawało. Powodem była jego jakość, trwałość oraz wygląd, który dodawał prestiżu.

Biała kropka jest bardzo prostym, ale rozpoznawalnym znakiem rozpoznawczym marki. Daje gwarancję znakomitej jakości i symbolizuje przekraczanie granic, wprowadzanie innowacji, aby produkty były wyjątkowe i niezawodne.

Piękne kolekcje Sheaffera

Pośród wielu różnorodnych kolekcji każdy miłośnik pisania ręcznego znajdzie odpowiedni dla siebie instrument. Poniżej przedstawiamy krótko kilka najbardziej znanych linii Scheaffer.

Luksusowa i elegancka Legacy jest jedną z droższych kolekcji. To bogata w wykończenia linia, która wytrzyma próbę czasu. Kolekcja pojawiła się po raz pierwszy w 1995 roku i do dziś cieszy się dużą popularnością. Możemy tu wybierać w klasycznych kolorach złotym, srebrnym oraz czarnym, z gładkim korpusem lub grawerowanym w stylu chevron.

Kolekcja Prelude Scheaffer została wprowadzona 1997 i szybko zdobyła popularność dzięki przystępnym cenom, dobrej jakości oraz uniwersalnym wykończeniom. Cechuje ją prosty tradycyjny wygląd, kształt cygara i gładki korpus. To dobrze wyważone, ergonomiczne i eleganckie długopisy i pióra, które cieszą się zainteresowaniem zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Wyrafinowana linia Sagaris jest szczególnie dedykowana dla kobiet. Stylowa i elegancka, posiada 4 rodzaje wykończenia na przykład w podłużne prążki, pozłacane elementy wraz ze stalówką. Znajdziemy tu modele w podłużne prążki lub w dynamicznej trójkolorowej wersji. W przypadku długopisu Sagaris tu wyjątkowo pasują wkłady typu zenith. Do wszystkich pozostałych kolekcji są dedykowane specjalne wkłady Scheaffer.

Kolekcja Scheaffer 300 to cięższe artykuły piśmienne, o silnej sylwetce i klasycznych wykończeniach. Posiadają łatwo odchylany klips z charakterystyczną szczeliną oraz wyjątkowo szeroki pierścień. Do wyboru mamy stonowane kolory oraz klasyczne wykończenia.

Linia VTM charakteryzuje się nowoczesnym aerodynamicznym i zwężającym się kształtem. Podobnie jak w Prelude możemy cieszyć się oprócz znakomitej jakości przystępną ceną. Wersje korpusu są do wyboru błyszczące lub matowe. Dlugopisy Scheaffer VTM są wyposażone w prosty mechanizm przyciskowy. Co istotne, pióra wieczne są tylko na naboje, tu nie zmieści się tłoczek.

Sentinel 321 oferuje modele, które wyróżniają się przede wszystkim kolorem korpusu. Do wyboru mamy długopisy w kolorze czarnym, niebieskim, turkusowym, białym, jasnozielonym oraz fuksji z chromowaną skuwką i dodatkami. Sentinel to smukła, prosta i elegancka linia w kolorach w stylu retro.

Sheaffer – prezent, który się liczy

Jak mówi powyższe motto marki pióra i długopisy Scheaffer będą zawsze cennym i pożądanym podarunkiem. Ponadczasowe, wykonane z niezwykłą precyzją, doskonałej jakości, pozwolą cieszyć się przez długi czas. Dzięki różnorodności kolekcji, zarówno pod względem wzornictwa, jak i cen, możemy wybrać artykuł piśmienny, który będzie właściwy dla nas, idealnie wyważony, dający płynność, równowagę i komfort pisania.

SALON LOBOS

Al. Powstania Warszawskiego 15
Kraków 31-539
(+48) 502 264 163
e-mail: sklep@vipstyle.pl

DANE REJESTROWE

LOBOS Sp. z o.o.:
ul. Medweckiego 17
31-870 Kraków

NIP: 676-007-74-60
REGON: 008017460

Wyślij zapytanie