Przegląd marek

diplomat

faber

parker

sheaffer

waterman

WATERMAN

Firma WATERMAN powstała w XIX w. Została założona przez Lewisa Watermana w Nowym Jorku. Zasłynęła produkcją eleganckich piór, w których na przestrzeni lat po raz pierwszy wylansowano między innymi: klips do przypinania do kieszeni, system automatycznego napełniania pióra czy szklane i plastikowe naboje z atramentem. Marka Waterman należy do amerykańskiego koncernu Sanford największego na świecie producenta artykułów piśmiennych – grupa Newell Rubbermaid.

PARKER

Firma PARKER została założona przez George’a Safforda Parkera w Janesville w Stanach Zjednoczonych. Należy do najbardziej prestiżowych marek w dziedzinie produkcji artykułów piśmiennych. Na początku XX wieku firma stała się wiodącym producentem na świecie. Marka Parker należy do amerykańskiego koncernu Sanford największego na świecie producenta artykułów piśmiennych – grupa Newell Rubbermaid.

DIPLOMAT

Niemiecka firma DIPLOMAT została założona w roku 1922 i specjalizuje się w produkcji artykułów piśmienniczych. Zasłynęła produkcją solidnych, trwałych i ponadczasowych produktów o oszczędnej stylistyce. Marka Diplomat należy do niemieckiej spółki Helit.

SHEAFFER

Firma SHEAFFER powstała na początku XX w. i rozwinęła się w Stanach Zjednoczonych w okresie prosperity lat 20-tych. Założycielem marki był Walter A. Sheaffer. Swoje miejsce panteonie najlepszych zawdzięcza wynalazkom między innymi atramentu Skrip, mechanizmowi napełniania Touchdown czy wprowadzeniu na rynek zintegrowanej stalówki. Marka Sheaffer należy do amerykańskiego koncernu AT Cross.

CARAN D’ACHE

Caran d’Ache to szwajcarska marka o światowej renomie ze względu na wysoką jakość i niezwykłe piękno produkowanych artykułów piśmiennych. Genealogia firmy sięga roku 1915, kiedy powstała Fabryka Ołówków Ecridor w Genewie. W 1924 r. jej nowy właściciel Arnold Schweitzer zmienił jej nazwę nawiązując do pseudonimu artystycznego francuskiego rysownika i karykaturzysty okresu belle epoque, pochodzenia rosyjskiego, Emmanuela Poire, który swoje prace sygnował jako Caran d’Ache – od rosyjskiego słowa карандаш, które oznacza ołówek.

Faber CASTELL

Początki sięgają roku 1761 gdy w Stein pod Norymbergą, stolarz Kaspar Faber założył mały zakład produkujący ołówki. Kilka generacji potomków doprowadziło rodzinny interes do rangi międzynarodowej marki słynącej z doskonałych produktów do pisania i rysowania oraz malowania na świecie.