Ponadczasowa kolekcja Sonnet

Ponadczasowa kolekcja Sonnet

Marki Parker raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, jest bowiem jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych na świecie. Miłośnicy wyjątkowych wyrobów piśmienniczych łatwo rozpoznają kojarzoną z produktami Parkera ikoniczną strzałkę umieszczaną na klipsie pięknych piór i długopisów. O klasie i jakości piór Parker świadczą chociażby królewskie gwarancje, które przyznaje brytyjska monarchini w uznaniu za usługi i doskonałą jakość produktów. Bardzo wysoką pozycję pośród popularnych i zjawiskowych kolekcji w ofercie Parkera zajmuje Sonnet.

Sonnet – znakomita jakość i piękno.

Piękna i elegancka kolekcja Parkera Sonnet będzie niebawem obchodzić 30-te urodziny. Pierwsze modele z linii pojawiły się w 1993 roku i szybko zdobyły popularność. Dostępne były aż w 18 wykończeniach. Spośród najbardziej znanych można wymienić srebrny Fougére, Athenes z głębokimi pionowymi rowkami i złotym korpusem oraz Ciselé, którego wzór stosowany jest do dziś. Oczywiście kolekcja Sonnet zmieniała się przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Ostatnie odświeżenie przeszła w roku 2016.

Dziś pióra dostępne są w kilkunastu wersjach kolorystycznych i wyrafinowanych wzorach. Wszystkie warianty słynnego Sonneta jak na przykład Stainless Steel są składane ręcznie i drobiazgowo sprawdzane. Z podobną rygorystyczną dbałością wykonana jest linia Laquer, Mistral oraz nieskazitelna Premium Chiselled oparta o wspomniany wcześniej niezapomniany wzór w drobniutką precyzyjną kratkę Ciselé. Najdroższe stalówki piór Sonnet są wykonane z 18 karatowego złota, ale są również dostępne ze stali polerowanej lub platerowanej złotem. W komplecie do pióra można nabyć długopis lub pióro kulkowe.

Od cygara do wyjątkowego pióra Sonnet

Znakomite pióro powinno być idealnie dopasowane do dłoni. Projektantów i twórców najlepszych kolekcji piśmienniczych ogranicza wielkość i ergonomia. Nawet najpiękniejsze pióro, kiedy jest zbyt duże lub za ciężkie, nie znajdzie entuzjastów.

Mało kto wie, że swój charakterystyczny okrągły i proporcjonalny kształt pióro Sonnet zawdzięcza cygaru. Od jednego do drugiego daleka droga, dlatego trudno zauważyć od razu podobieństwo.

Jednym z najważniejszych twórców linii Sonnet, był Geoff Hollington, który projektował między innymi designerskie meble i aparaty Kodaka. Znany z dbałości o szczegóły projektant ogromną wagę przywiązuje do proporcji, równowagi i elegancji.

Wszystkie powyższe cechy znajdują odzwierciedlenie w kolekcji Parker Sonnet, niezwykle kunsztownie wykonanej i zachwycającej swoją prostotą i elegancją.

Parker – nowoczesne i stylowe pióra i długopisy

Szczególną wagę marka Parker przywiązuje również do opakowań, aby stworzyć wyjątkową i spójną całość. Jak z resztą mówi motto marki – To więcej niż prezent. I rzeczywiście się nie myli. Po przeszło 125 latach doświadczenia Parker nie ustaje, aby wzbogacać i ulepszać swoją ofertę, ale przede wszystkim uczynić pisanie jeszcze przyjemniejszym. Dlatego polecamy znakomite pióra i długopisy Parkera jako idealny upominek dla wielbicieli instrumentów piśmiennych. Z pewnością docenią ich kunszt i wysoką jakość.

SALON LOBOS

Al. Powstania Warszawskiego 15
Kraków 31-539
(+48) 502 264 163
e-mail: sklep@vipstyle.pl

DANE REJESTROWE

LOBOS Sp. z o.o.:
ul. Medweckiego 17
31-870 Kraków

NIP: 676-007-74-60
REGON: 008017460

Wyślij zapytanie

  UK OFFICE

  145 Oak Street
  London, LN 233
  (223) 345-7789

  MORE DETAILS

  info@domain.com
  carrers@domain.com
  0033 2313 321 443

  Wyślij zapytanie