Niezwykła jakość Diplomat

Niezwykła jakość Diplomat

Instrumenty piśmiennicze Diplomat są produkowane tradycyjnymi metodami w Niemczech od 1922 roku. Firma założona przez Carla Räuchle zyskała popularność w latach 50, wprowadzając na rynek długopis z mechanizmem chowanym i z czasem zyskała oddanych sympatyków. Każde pióro z osobna jest ręcznie testowane, co powoduje, że jakość i trwałość produktów Diplomat jest na najwyższym poziomie. Tę niespotykaną dbałość o szczegóły, wizję oraz pasję tworzenia możemy obserwować w piórach i długopisach Diplomat.


Trwałość i niezwykła jakość piór i długopisów Diplomat

Restrykcyjne ręczne testowanie każdego produktu przez niemieckich rzemieślników wpływa na znakomitą jakość i długą żywotność przyborów do pisania Diplomat. Mocną stroną marki jest serce pióra wiecznego, czyli stalówka. Jakość wykonania stalówek jest na najwyższym poziomie. Są ręcznie polerowane i zakończone irydową końcówką. Pisze się nimi bardzo przyjemnie i miękko. Mamy do wyboru dwa rodzaje stalówek, jeśli chodzi o materiał, z którego zostały wykonane.: stalowe (ze stali nierdzewnej) i złote, które przeważnie mają 14 karatów. Ze względu na grubość linii pisania wyróżniamy 4 rodzaje: EF, F, M, B. Na każdej stalówce znajdziemy charakterystyczny motyw kwiatu – to logo marki Diplomat.

Za główny materiał, z którego został zbudowany korpus, firma wybrała metal, który jest odporny na uszkodzenia. Najczęściej stosowany jest mosiądz, aluminium lub stal nierdzewna ze względu na trwałość i wysoką odporność. Charakterystyczną cechą przyborów piśmiennych Diplomat, a w szczególności piór jest ich bardzo dobre wyważenie, co szczególnie wpływa na jakość i komfort pisania.Najsłynniejsze kolekcje Diplomat

W ponadczasowej linii Excellence A2 znajdziemy aż siedem wariantów kolorystycznych. Aby poprawić komfort pisania pojawił się trwały system zamykania na zatrzask tzw. „Soft sliding click”. Elelegancki metalowy sprężynowy klips zakończony łezką ułatwia zaczepienie pióra w kieszeni. 13 warstw lakieru zapewnia trwałość i długowieczność serii Excellence.

Aero Diplomat to niewątpliwie charakterystyczna seria, wzorowana na starym sterowcu Zeppelinie. Opływowy kształt, aluminiowy profilowany korpus, charakterystyczne żłobienia oddają ducha Zeppelina. Czy pomagają uzyskać lekkość pióra warto przekonac sie samemu.

Niezwykłą serię stanowi Traveller Flame – każde z piór z osobna jest opalane palnikiem gazowym. Obróbka płomieniem powoduje, że nadawane są różne odcienie metalu, co czyni je wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. To nawiązanie do motocykli z lat 60.Diplomat łączy emocje użytkowników

Motto marki brzmi „Links your emotions”. Diplomat tworzy nie tylko narzędzia służące do komunikacji, ale łączy również nasze emocje jako użytkowników ekskluzywnych przyborów do pisania. Niemieccy twórcy szczególnie dbają, aby pióra i długopisy marki były solidne i niezawodne. Pozytywny odbiór miłośników ręcznego pisma oraz ich pasja powoduje, że wspólnie tworzymy piękne historie.

SALON LOBOS

Al. Powstania Warszawskiego 15
Kraków 31-539
(+48) 502 264 163
e-mail: sklep@vipstyle.pl

DANE REJESTROWE

LOBOS Sp. z o.o.:
ul. Medweckiego 17
31-870 Kraków

NIP: 676-007-74-60
REGON: 008017460

Wyślij zapytanie