Limitowana kolekcja Heritage

Limitowana kolekcja Heritage

Limitowana kolekcja Heritage to hołd złożony małżonkom: Ottilie i Alexandrowi von Faber-Castell, którzy na początku XX wieku znacząco rozbudowali rodowy zamek. Zachwycające projekty ich komnat, wyjątkowy rękodzielniczy rys oraz błyskotliwe i wyrafinowane charaktery małżonków von Faber-Castell zainspirowały nas do stworzenia tej limitowanej kolekcji luksusowych piór wiecznych.

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

W 1898 roku baronówna Ottilie von Faber wychodzi za mąż za hrabiego Alexandra z rodu Castell-Rüdenhausen. Ze względu na wyrażoną w testamencie wolę Lothara von Faber, dziadka baronówny, nazwisko „Faber” ma już na zawsze pozostać częścią nazwy przedsiębiorstwa. W ten sposób w wyniku małżeństwa powstaje nowy ród hrabiowski „von Faber-Castell”. Wszystkie metalowe elementy pióra wykonane są z litego srebra. W nawiązaniu do daty ślubu Ottilie i Alexandra von Faber-Castell liczba piór wiecznych jest limitowana jedynie do 1 898 sztuk.


Piękno kolekcji Heritage

Misternie wykonane pióra wieczne Heritage emanują klasyczną elegancją z nutą nostalgii. Taka artystyczna synteza łączy tylko najlepsze materiały. Wszystkie metalowe części są wykonane z litego srebra, a ręcznie grawerowana stalówka z 18-karatowego dwukolorowego złota. Koniec karbowanej skuwki zdobi podwójne radełkowanie, charakterystyczne dla przyborów piśmienniczych Graf von Faber-Castell ze srebra próby 925. Splecione inicjały A, O, F i C – pierwsze inicjały Aleksandra, Ottilie i wspólnego nazwiska Faber-Castell – są wygrawerowane z najwyższą precyzją. Na końcu wygrawerowana jest nazwa kolekcji Limited Edition Heritage wraz z informacją o liczbie wykonanych egzemplarzy: 1898 – w odniesieniu do roku, w którym Ottilie i Alexander pobrali się. Do każdego pióra wiecznego dołączone jest ekskluzywne etui i wysokiej jakości broszura.

SALON LOBOS

Al. Powstania Warszawskiego 15
Kraków 31-539
(+48) 502 264 163
e-mail: sklep@vipstyle.pl

DANE REJESTROWE

LOBOS Sp. z o.o.:
ul. Medweckiego 17
31-870 Kraków

NIP: 676-007-74-60
REGON: 008017460

Wyślij zapytanie