Kultowy długopis Caran d’Ache 849

Kultowy długopis Caran d’Ache 849

Każdy koneser i znawca wyjątkowych artykułów piśmienniczych rozpozna kultowy długopis 849 marki Caran d’Ache, który oprócz swej oczywistej funkcji ma swoją długą historię. Rok 1969 pamiętamy przede wszystkim z lądowania na księżycu. Natomiast wielbiciele i entuzjaści szwajcarskiej marki kojarzą tę datę z zaprojektowaniem słynnego długopisu Caran d’Ache. Obrosły legendą najbardziej znany długopis w całej Szwajcarii obchodził w 2019 roku swoje 50 urodziny.

 

Co wyróżnia 849 Caran d’Ache?

Chyba żaden długopis nie posiada tylu wyjątkowych wariantów kolorystycznych. Są kolekcje regularne, upominkowe oraz limitowane. Jeśli chodzi o budowę, długopis 849 posiada heksagonalny, czyli sześciokątny korpus, który zainspirowany został kształtem ołówków, aby pisanie było jeszcze bardziej wygodne i przyjemne. Nie odciska się w dłoni i bardzo przyjemnie się nim pisze. Tajemnica tkwi w szczegółach, dlatego długopis 849 jest wykonany z aluminium, posiada bardzo solidny klips i wyjątkowy wkład Goliath.

Wkład Goliath – nim opiszesz całą ryzę papieru!

Linia długości zapisu wkładu Goliath wynosi rekordowo aż 8 tysięcy metrów, co wystarcza na zapisanie całej ryzy papieru. Żaden inny długopis nie może się poszczycić taką żywotnością wkładu. Standardowo w długopisach mamy na wyposażeniu wkład o grubości M, czyli medium. Prócz tego firma Caran d’Ache oferuje grubości F (fine) i L (large) w czterech podstawowych kolorach niebieskim, czarnym, czerwonym oraz zielonym. Oferta ma zostać rozszerzona o fioletowy i turkusowy kolor.849 – Współczesna ikona

O wyjątkowości długopisu 849 stanowią limitowane kolekcje, które powstają we współpracy szwajcarskiej marki ze znanymi na całym świecie artystami, projektantami i designerami. Spośród znanych nazwisk można wymienić irańsko francuską architekt India Mahdavi, szwajcarskiego projektanta Claudio Colucci, czy brytyjskiego kreatora mody Paula Smitha. Dzięki bogactwu wzorów każdy znajdzie model, który będzie go indywidualnie wyrażał. Oprócz regularnej stałej linii oraz upominkowej, co roku pojawiają się nowe inspirujące wzory. 

Nie tylko długopis zachwyca, wyjątkowe i nowatorskie są również ultra cienkie opakowania, które są zaprojektowane tak, jakby ktoś wcisnął długopis w metal.

Godne pochwały jest również wykorzystanie materiałów z recyklingu. We współpracy z firmą Nespresso z Lozanny powstała kolekcja, której korpus został wykonany z wykorzystaniem zużytych kapsułek po kawie.

Szwajcarski bestseller – kolekcje 849

Z kreatywnej przygody ze znanymi designerami powstały niezwykle innowacyjne i wyjątkowo piękne wzory. Każda kolekcja to osobna opowieść. Mamy na przykład motywy związane ze Szwajcarią jak flagowe kolory, tabliczka czekolady i alpejskie pejzaże. Linia Klein Blue w nieskończonym błękicie oparta jest o specjalny opatentowany przez Yvesa Kleina barwnik. Wspomniana wcześniej kolekcja Nespresso powstała natomiast ze zużytych kapsułek po kawie. 849 to zdecydowanie więcej niż długopis.

Chcesz potrzymać w dłoni słynny długopis 849 i zobaczyć jak pisze? Zapraszamy do naszego salonu sprzedaży, który mieści się w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15.SALON LOBOS

Al. Powstania Warszawskiego 15
Kraków 31-539
(+48) 502 264 163
e-mail: sklep@vipstyle.pl

DANE REJESTROWE

LOBOS Sp. z o.o.:
ul. Medweckiego 17
31-870 Kraków

NIP: 676-007-74-60
REGON: 008017460

Wyślij zapytanie