Dziedzictwo marki Rotring

Dziedzictwo marki Rotring

Przybory Rotring można znaleźć wszędzie tam, gdzie człowiek aktywnie kształtuje styl swojego życia. Marka Rotring jest najlepszym wyborem dla wszystkich zajmujących się rysunkiem technicznym, kreśleniem i rysunkiem artystycznym, a funkcjonalność i techniczna doskonałość powoduje, że są symbolem jakości i precyzji.

Początki marki ściśle wiążą się z narodzinami Bauhaus School of Art&Design, której idea wprowadzenia sztuki do przemysłu, miała przemożny wpływ na minimalizm i prostotę instrumentów Rotring. Odzwierciedleniem tego było pojawienie się w roku 1928 pierwszego na świecie długopisu igłowego Tiku (Tintenkuli) z absolutnie nowatorską igiełkową końcówką. Jego konstrukcja łączy w sobie regulator przepływu atramentu z rurkową końcówką i regulatorem.

Kilka lat po prezentacji Tiku, Rotring zaprezentował czterokolorowy długopis wielofunkcyjny, odpowiednik obecnych multipenów – był to pierwszy instrument piśmienniczy ze sprytnym mechanizmem obrotowym łączący w sobie funkcję ołówka i długopisu.

W latach 50 XX w. powstaje najbardziej znany produkt marki Rotring – rapidograf – pióro techniczne, które do dzisiaj pozostaje najlepszym narzędziem do tworzenia rysunku technicznego. Rotring Rollerpen i długopis Tintenkuli stały się kluczowymi innowacjami w zakresie przyrządów piśmiennych lat 50-tych.

Kolejne lata to zrównoważony rozwój firmy. W roku 1961 charakterystyczna czerwona obręcz Roter Ring – symbol aktywnej precyzji – staje się oficjalnym znakiem rozpoznawczym firmy. W latach 70-tych przejęcie kilku firm na rynku niemieckim wzmacnia firmę i pozwala na dalsze kroki, których owocem jest otwarcie oddziałów firmy m.in. w Szwajcarii, Holandii czy Wielkiej Brytanii.

W latach 80-tych Rotring wprowadza nowy globalny znak towarowy dla systemów ploterowych i Koh-I-Noor, zaś Rapidoplot staje się światową marką akcesoriów do ploterów. W 1988 r. powstają indywidualne wielofunkcyjne przybory do pisania zaprojektowane we współpracy z użytkownikami w celu zaspokojenia ich specyficznych potrzeb. Rezultatem jest wygodna technologia Rotring Multipen umożliwiająca wybór długopisu lub ołówka poprzez wybranie symbolu. Końcówka lat 80-tych to debiut Rotring 600 równoznaczny z wejściem firmy na ekskluzywny rynek przyborów piśmienniczych.

KALENDARIUM

 • 1992 r. – lekkie jak piórko metalowa seria 400
 • 1993 r – debiut serii 800
 • 1994 r. – ArtPen Millennium edycja limitowana przedmiotów kolekcjonerskich
 • 1995 r. – XONOX Rotring z sypkim tuszem
 • 1996 r. – Rotring przeprowadza globalną kampanię reklamową w Europie, Azji i Ameryce Północnej
 • 1997 r. – uruchomienie domeny rotring.com i wielki sukces drugiej generacji znanego na całym świecie ołówka Tikky
 • 1998 r. – wprowadzenie limitowanej edycji piór wiecznych „1928” w związku z 70 rocznicą powstania firmy – Rotring staje się częścią Sanford Newell Brands
 • 1999 r. – pióro wieczne ROTRING Initial wyposażone w specjalny system kompensacji ciśnienia powietrza (APC)
 • 2003 r. – debiut SKYYN
 • 2005 r. – debiut instrumentów piśmienniczych Rotring Newton
 • 2006 r. – debiut edycji specjalnej Espirit
 • 2010 r. – nowa seria Rapid Pro. wyposażony w innowacyjny ołówek 2 mm z mechanizmem amortyzującym
 • 2014 r. – powstaje Instytut Rotring


Aktywność firmy Rotring to w zasadzie historia ciągłych innowacji w świecie artykułów kreślarskich, od nowych pisaków, przez pióra do nauki kaligrafii, aż po patentowane rączki i uchwyty, dzięki którym korzystanie z urządzeń jest łatwe i nie męczy ręki.

SALON LOBOS

Al. Powstania Warszawskiego 15
Kraków 31-539
(+48) 502 264 163
e-mail: sklep@vipstyle.pl

DANE REJESTROWE

LOBOS Sp. z o.o.:
ul. Medweckiego 17
31-870 Kraków

NIP: 676-007-74-60
REGON: 008017460

Wyślij zapytanie